PROJEKTY PRZY DOFINANSOWYWANIU ZE ŚRODKÓW ZEWNĘTRZNYCH

Polish Belarusian Czech English Estonian German Hebrew Lithuanian Russian Ukrainian

info

przystanek Szabruk3 Termin realizacji: 2014 rok
Źródło finansowania: Samorząd Województwa Warmińsko-Mazurskiego w ramach konkursu „Aktywna Wieś Warmii, Mazur i Powiśla” i środki Gminy Gietrzwałd
Wartość inwestycji: 20 325,00 zł
Wartość dofinansowania: 10 000,00 zł

opis zadania

Opis zadnia:
Sołectwo Sząbruk przystąpiło do Programu Odnowy Wsi Województwa Warmińsko-Mazurskiego „Wieś Warmii, Mazur i Powiśla miejscem, w którym warto żyć…” w 2014 roku. Od tego momentu mieszkańcy uczestniczyli w kilkunastu spotkaniach różnego rodzaju. Wszystkie dotyczyły Planu Odnowy Miejscowości i realizacji postanowień zapisanych w tym dokumencie. Dnia 30.10.2014r. podjęto Uchwałę Nr XLVIII/496/2014 Rady Gminy Gietrzwałd w sprawie przyjęcia Planu odnowy miejscowości Sząbruk.
Pierwszym realizowanym zadaniem była budowa wiaty przystankowej w pobliżu kościoła w Sząbruku. W zadanie zaangażowani byli mieszkańcy, którzy nieodpłatnie wykonali prace przygotowawczo-porządkowe. Zgodnie z założeniem mieszkańcy rozebrali schody wejściowe z betonu, podłoże z betonu żwirowego, istniejącą wiatę przystankową z konstrukcji betonowej, rozebrali balustrady z kształtowników stalowych, oczyścili teren z resztek budowlanych, wykonali ręczne plantowanie powierzchni gruntu, posieli trawę.
Wiata przystankowa powstała przy pomocy ekipy budowlanej (KAM-BUD Kamil Żochowski) ze względu na specyfikę inwestycji.
Wiata przystankowa ma wymiary: szerokość- ok. 233cm, długość- ok. 428cm, wysokość konstrukcji w najwyższym punkcie- 455cm nad poziomem terenu. Wokół wiaty ułożono plac z płyt chodnikowych betonowych oraz obrzeża betonowe. Konstrukcja wiaty jest murowano-drewniana na ściance oporowej ławie żelbetowej, pokryta dachówką z rynnami i rurami spustowymi.
Informacja o dofinansowaniu:
Aktywna Wieś Warmii, Mazur i Powiśla. Konkurs dla sołectw zakwalifikowanych do Programu Odnowy Wsi Województwa Warmińsko-Mazurskiego „Wieś Warmii, Mazur i Powiśla miejscem, w którym warto żyć…”


  logotyp szabruk